0

اخبار روز

روسیه، درحال آماده سازی طرح دعوی علیه آمریکا – آموزشکده فنی و حرفه ای

آذر ۹, ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۳ ب.ظ توسط

خبرگزاری میزان: آناتولی آنتونف در همایش سالانه انجمن دانشمندان روسیه و آمریکا در شهر شیکاگو گفت: اسناد لازم برای شکایت علیه اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا در توقیف اموال و املاک دیپلماتیک روسیه در این کشور به دادگاه را جمع آوری می کنیم
دولت آمریکا، روز ۱۱ شهریور ماه سرکنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو و دو مرکز کنسولی این کشور را در نیویورک و واشنگتن بست.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان دستیار ولادیمیر پوتین نوشت: آمریکا بار دیگر املاک دیپلماتیک روسیه را توقیف و سرکنسولگری را تعطیل می کند. بدین ترتیب پنج مرکز توقیف و غصب می شود. این املاک مصونیت دیپلماتیک دارد که از طرف واشنگتن نادیده گرفته می شود.

مسکو تاکید کرده است: آمریکا با ارتکاب اقدام غیرقانونی بزرگ و ناقض قوانین بین المللی، پنج ملک دیپلماتیک به مالکیت روسیه را توقیف کرده، درها را شکسته و در بخش های مختلف ساختمان ها نیز بازرسی و کاوش کرده است.
یوری اوشاکوف دستیار رئیس جمهوری روسیه نیز تصمیم آمریکا برای تعطیلی این مراکز دیپلماتیک را غصب املاک و اموال خواند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای تاکید کرد که ادامه حضور ماموران اطلاعاتی آمریکا در اماکن دیپلماتیک غیرقانونی و اشغالگری است و اجازه پاسخ دادن به این اقدامات را برای خود محفوظ می داند.
در بیانیه افزوده شده است: با وجود بارها هشدار مسکو، مقامات آمریکایی به منطق روی نیاوردند و از مقاصد

سپس ماموران آمریکایی این مراکز را تحت کنترل در آورده و بدون توجه به مصونیت دیپلماتیک مراکز روسی برخی از اموال را از آن خارج کردند.

غیرقانونی در مورد املاک دیپلماتیک توقیف شده روسیه منصرف نشدند.
همچنین دیگر بخش های سرکنسولگری در سانفرانسیسکو شامل اماکن مسکونی اشغال شده است و ماموران سرویس های اطلاعاتی آمریکا از یک ماه پیش در بخش های کاری و سکونتگاه سرکنسول روسیه رفت و آمد می کنند و اقدامات خودسرانه انجام می دهند.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز یکشنبه به نقل از آنتونف گفت: اقدامات برای تنظیم شکایت نامه علیه دولت آمریکا به دقت و ظرافت صورت می گیرد زیرا طرف روسی نیاز به پیروزی دارد.

خبرگزاری میزان: آناتولی آنتونف در همایش سالانه انجمن دانشمندان روسیه و آمریکا در شهر شیکاگو گفت: اسناد لازم برای شکایت علیه اقدامات غیرقانونی دولت آمریکا در توقیف اموال و املاک دیپلماتیک روسیه در این کشور به دادگاه را جمع آوری می کنیم.
وزارت خارجه روسیه به این اقدام طرف آمریکایی اعتراض و اعلام کرد که درهای املاک توقیف شده دیپلماتیک این کشور در آمریکا توسط ماموران اطلاعاتی شکسته و ساختمان ها نیز اشغال شده است.

وی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: توقیف اموال دیپلماتیک روسیه در آمریکا به غصب زورمندانه املاک شباهت دارد.

برچسب‌ها

پاسخ دهید