0

دانش و فن آوری

معرفی خودروی سوپر اسپرت زنوو TSR Sدر نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ – دیجیاتو – آموزشکده فنی و حرفه ای

فروردین ۸, ۱۳۹۷ در ۹:۳۰ ب.ظ توسط

دقیقا یکسال بعد از معرفی نسخه Ts1 gt خودروی زنوو در نمایشگاه خودروی ژنو سال گذشته، این خودروساز دانمارکی تصمیم گرفته که نسخه بعدی این ابر خودروی فوق العاده را در سوییس معرفی کند
به گفته ی سازنده قابلیت های این خودرو به نسخه ی مسابقه ای آن بسیار نزدیک است ضمن اینکه امکانات و مشخصات لازم برای خودرو های شهری را نیز می توان به لطف تنظیمات قابل تغییر در آن مشاهده کرد.

باید اشاره کنیم شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این ماشین تنها ۲٫۸ ثانیه است و از آن جالبتر اینکه برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به ۶٫۸ ثانیه زمان نیاز است.

این خودروی جدید یعنی TSR S نسخه قدرتمندتری از مدل مسابقه ای Tsr بوده و حرف s در انتهای نام آن به معنای Street legal می باشد. این خودرو سومین نسل از خانواده مدل ts زنوو است. در واقع این خانواده خودرو هایی را در بر می گیرد که مجهز به دو توربو شارژر از این سازنده باشند.

این تنظیمات دارای سه حالت مینیموم، iq و ماکسیمم است. حالت مینیموم قدرت خودرو را به ۷۰۰ اسب محدود می کند، حالت iq  فقط در زمان لازم حداکثر قدرت را به چرخ های عقب منتقل کرده بنا به توصیف کمپانی سازنده  TSR-S را تبدیل به یک خودروی مسابقه‌ای برای جاده می‌کند.  در حالت ماکسیمم ما شاهد قرار گرفتن حداکثر قدرت خودرو در اختیار راننده هستیم.

ترولس ولرتسن موسس و مدیر فنی کمپانی می گوید تمرکز ما در طی مراحل ساخت و طراحی این خودرو جاده ای بر روی قابلیت های آیرودینامیکی بوده و این موضوع اهمیت و جایگاه خاصی برای ما داشته است.

گفته می شود که این مدل با مدل های قبلی زنوو تفاوت ظاهری چندانی ندارد. در کل مهندسان طراح این خودروی نسل سوم می گویند طراحی و خطوط کلی بدنه خودرو برای بالابردن ویژگی های آیرودینامیک بوده و کمتر به بعد زیبایی توجه شده است.

بخاطر وجود این بال بزرگ نیروی رو به پایین زیادی در این وسیله نقلیه ایجاد شده که هندلینگ خودرو را بخصوص در حرکت در پیچ های جاده بهبود می‌ بخشد. گفته می شود این بال بزرگ در حال عادی ۳ درصد و در حالت زاویه دار ۳۰ درصد به نیروی دانفورس (رو به پایین) اضافه خواهد کرد.

در انتهای خودرو یک بال بزرگ تعبیه شده که به کمک دو بازوی متحرک قابلیت تغییر زاویه بدست آورده و دو وظیفه ی ایجاد چسبندگی بیشتر در سر پیچ ها و همچنین کاربرد ترمز هوایی برای توقف در سرعت های بالا را نیز به عهده گرفته است.

با توجه به ویژگی های گفته شده، قیمتی میلیون دلاری برای این ابرخودرو چندان دور از انتظار نیست.

نیروی محرک این سوپر اسپرت از یک موتور ۵٫۸ لیتری بنزینی ۸ سیلندر مجهز به دو توربوشارژر تامین شده و تزریق سوخت نیز به صورت ترکیبی بوده که در نهایت قدرت عظیمی معادل ۱۱۷۷ اسب بخار تولید می شود.

دقیقا یکسال بعد از معرفی نسخه Ts1 gt خودروی زنوو در نمایشگاه خودروی ژنو سال گذشته، این خودروساز دانمارکی تصمیم گرفته که نسخه بعدی این ابر خودروی فوق العاده را در سوییس معرفی کند. تیزرهای این خودرو پیش از این در ماه ژانویه منتشر شده بود.

با توجه به گفته های سازنده، هدف از ساخت این ماشین ترکیب قابلیت های فوق العاده جاده ای و حرکتی و همچنین فراهم آوردن بالاترین امکانات سفارشی و ویژه است. این مدل تنها در تعداد ۵ عدد تولید خواهد شد که بشدت این خودرو را خاص می کند.

وظیفه ی انتقال نیرو نیز بر عهده ی یک گیربکس ۷ دنده است که قابلیت تعویض دنده از شیفترهای پشت فرمان را دارد. سازنده ادعا می کند این گیربکس یکی از سریعترین های دنیا در تعویض دنده محسوب شده که با توجه به این موضوع، شتاب بسیار زیاد خودرو توجیه می شود.

این مدیر ارشد مدعی است که ما تلاش کردیم که شخصیت مسابقه ای خودروی ts1 gt و مشخصات جسورانه ی خودروی tsr را در یک ابر خودروی شهری ترکیب کنیم و حاصل کار ما چیزی نبوده است جز زنوو ts1 s.

پاسخ دهید